Olej konopny a problem suchej skóry

Nasza skóra kocha olej z konopi

Skład chemiczny oleju konopnego doskonale wręcz odwzorowuje skład naturalnego tłuszczu ludzkiej skóry! Dokładnie dla tego kosmetyki z dodatkiem oleju konopnego znakomicie wchłaniają się i doskonale regenerują.

Medycyna od tysięcy lat korzystała z dobroczynnych skutków stosowania oleju konopnego. My możemy cieszyć się także jej zbawiennym wpływem na kondycję skóry.

Olej z konopii jest jedynym olejem naturalnym charakteryzującym się idealną proporcją NNKT, pełniących kluczową rolę w metabolizmie lipidów w organizmie człowieka. Proporcja ta wynosi dokładnie 3:1, gdzie na 3 jednostki kwasu linolowego (LA) należącego do rodziny kwasów omega-6 przypada 1 jednostka kwasu alfa-linolenowego (LNA lub ALA) należącego do rodziny kwasów omega-3.

EFA (Essential Fatty Acid), czyli kwas linolowy i alfa-linolenowy, nazywane są prekursorami hormonów miejscowych, min. prostoglandyn, które odpowiadają za dobrą formę skóry i zapobiegają jej przedwczesnemu starzeniu się. Niedobór EFA wywołuje m.in. przebarwienia skóry, łojotok, trądzik. Pogarsza stan skóry atopowej i łuszczycy. Skóra staje się sucha, mniej elastyczna, nieodporna na czynniki zewnętrzne, podatna na zmarszczki. Lekiem na te dolegliwości może być olej z konopi.